Mézes kávés szappan (Melange szappan)
Mézes-kávés szappan
A kávés szappan az a szappan, amiből sosem lehet eleget csinálni. A forma, a szín, az „íz”, dörzsis vagy nem dörzsis… Főleg olyan valakinek akinek az ereiben is kávé folyik… 😀 Bár ezzel biztos vagyunk még így egy páran.
Hála a mai kávézóknak a latték ízesítésére rengeteg lehetőségünk van. Vaniliás, csokis-málnás, fahéjas-szegfűszeges-szerecsendiós-mindenféle fűszeres, narancsos, gyömbéres, tökös… Ezt kihasználom a szappankészítés során. Én is előszeretettel készítek különleges „ízű” kávés szappanokat.
Most egy „mézes lattét” csináltam.
Az alapreceptemet használtam. Annyit módosítottam rajta, hogy a folyadék nem desztillált víz, hanem egy jó erős lefőzött kávé volt. Az egyik kedvenc illatom, a kávéval való lúgoldás utáni illat. Tudom, kicsit beteges 😀
A szappant hideg eljárással készítettem. Kimértem a folyadékot, ezesetben a kávét, a lúgot. Összeöntöttem, hűtöttem. Kimértem az olajokat, összemelegítettem. Amikor azonos hőfokon voltak az olajok a lúgoldattal, akkor a lúgot hozzáöntöttem az olajokhoz. Botmixerrel jól elkevertem. Pudingosodás után mehetett is a formákba.
A hideg eljárásról ITT olvashatsz bővebben!
A szappan barna színét egy kis holland kakaóporral erősítettem meg. A tetejét lefőtt kávézaccal hintettem, és kapott a közepére egy szem kávészemet.
Formába öntés után betakargattam, és mehetett is 48 órára pihenni, hogy kellően megszilárduljon ahhoz, hogy szépen kijöjjön a formából. Ezután jól szellőző kis dobozban pihennek, 4-6 hétig. Ennyi idő kell neki, hogy rendesen kiszáradjon és beálljon a megfelelő pH-ja.
Kávé hatása a bőrre:
- serkenti a mikrokeringést
- támogatja a bőr méreganyag kiválasztás folyamatait
- a bőr hidratált és rugalmas lesz tőle
- megköti a kellemetlen szagokat, izzadság ellen is használható
- kávézacc: eltávolítja a bőr elhalt hámrétegét, ezáltal felgyorsítja a bőr természetes sejtmegújulásának folyamatát
Méz hatása a bőrre:
- gyulladás csökkentő
- antibakteriális
- hidratálja a bőrt
Minden bőrtípusra ajánlott!