Mézeskalácsos csokis szappan
Mézeskalácsos csokis szappan készült az ünnepekre! Egyik nap bementem egy kisboltba. Nézegettem a szilikon formákat, és megláttam egyet, ami nekem még nem volt meg. Hát ezen gyorsan változtattunk. Aztán ahogy sétáltam a boltban, a kosaramba keveredett egy csoki. Egy mézeskalácsos csoki! Haza mentem, eszegettem a csokit, tervezgettem, hogy milyen szappant készítsek. Ránéztem a csoki papírjára, hát mézeskalácsos csokisat!
Mézeskalácsos csokis szappan elkészítése:
A szappan hideg eljárással készült. Erről IDE KATTINTVA olvashatsz bővebben!
Megterveztem a receptet. Átszámoltam egy szappanrecept számláló programmal. Került a szappanba jó sok sheavaj, és mégtöbb kakaóvaj.
Elkészítettem a lúgoldatot, hűtöttem. Kimértem, összemelegítettem vízgőz fölött az olajokat. Az olajokhoz került még a mézeskalácsos csokiból is néhány kockával. Összeöntöttem a lúgoldatot az olajokkal, botmixerrel kavartam amíg egy puding állagára nem kezdett hasonlítani. Ekkor belekevertem mézeskalács fűszerkeveréket. Amikor jól elkavartam, megfeleztem a masszát, és az egyik felébe került még cukrozatlan holland kakaópor.
Gyorsan sűrűsödött, ezért sietni kellett. Formába öntöttem, az új karácsonyi formába 🙂 Először a mézeskalács fűszerkeverékes massza került a forma aljába, utána rákanalaztam (mert nagyon besűrűsödött, önteni már nem lehetett) a holland kakóporos masszát.
Mehetett is a mézeskalácsos csokis szappan pihenni 48 órára. Amikor letelt a pihenő ideje, kivettem a formákból, és jól szellőző dobozba tettem 6 hétre pihenni.
Mézeskalács fűszerkeverék hatása a bőrre:
- bőrhámlasztó, bőrradírozó hatása van
Csokoládé hatása a bőrre:
- öregedésgátló
- hidratál
- feszesíti, puhítja a bőrt
- serkenti a vérkeringést, a bőr gyorsabban regenerálódik
- összehúzza a pórusokat
- szabályozza a faggyútermelést
- nyugtatja a bőrt
Minden bőrtípusra ajánlom!