Parajdi sós fekete szappan
Fogytán voltak az alapanyagaim, ezért nézelődtem kicsit a webshopban, ahonnan rendelni szoktam. Mindig találok valamit, ahol elkap egy érzés, hogy ezt ki kell próbálnom szappanba is. Ez az érzés a parajdi sónál talált meg. Mire kigondoltam, mi mindenre fogom használni, már a kosárban is volt.
Parajdról a sóbányából hoztam már sószappant. A hatását nagyon szerette a bőröm. Rengeteg jó tulajdonsága van. Több mint 84 féle ásványi anyagot tartalmaz. Abban különbözik a parajdi só a többi sótól, hogy nem vonják ki belőle a természetes iszapot. Az Ősóceán kiszáradásakor keletkezett, minden ásványi anyagot és nyomelemet tartalmazza.
Ebbe a most megálmodott szappanba mindent beleraktam amit szeret a bőröm 🙂 Került bele a parajdi só mellett kecsketej, holt tengeri iszap, növényi szénpor, teafaolaj. A teafaolajról, a tulajdonságairól, a felhasználási lehetőségeiről IDE KATTINTVA olvashatsz részletesebben.
Parajdi sós fekete szappan elkészítése:
Elkészítettem egy receptet. Leellenőriztem szappanrecept számlálóval, hogy a leendő szappanomnak olyan tulajdonságai legyenek, mint amilyeneket elterveztem neki. Mennyire habozzon, mennyire ápolja, táplálja a bőrt, mennyire legyen kemény a szappan, mennyire tisztítson, stb.
A szappant hideg eljárással készítettem, erről IDE KATTINTVA olvashatsz részletesebben.
Kimértem a folyadékot, a kecsketejet. Külön edényben kimértem a lúgot, és hozzá öntöttem a kecsketejhez. Azonnal hideg vízbe állítottam, és hűtöttem, közben hozzá kevertem a parajdi sót. Amíg a lúgoldat hűlt, kimértem az olajokat, és vízgőz felett összemelegítettem őket. Megfelelő hőmérsékleten a lúgos oldatot hozzá öntöttem az olajokhoz, és botmixerrel pudingosodásig kavartam. Amíg az olajok és a lúgoldat megfelelő hőmérsékletre hűlt, összekevertem a növényi szénport, a holt tengeri iszapot és a teafaolajat. Ezeket pudingosodásnál hozzáöntöttem a masszához. Kevertem egyet rajta, és formákba öntöttem a szappan masszát. Tetejét parajdi sóval díszítettem.
A szappanokat 48 óra elteltével ki tudtam venni a formákból. Egy jól szellőző dobozba 6 hétre elmennek pihenni, érni. Ezidő alatt beáll a megfelelő pH-juk, és kellően kiszáradnak.
Parajdi só hatása a bőrre:
- nyugtató
- hámosító
- gyulladáscsökkentő
- optimalizálja a bőr pH értékét
- pattanásos, ekcémás, pikkelysömörös bőrre is jótékony hatással van
Növényi szén hatása a bőrre:
- gyulladás csökkentő
- fertőtlenítő
- pattanásos bőr ellenszere
- megerősíti a bőr védekező képességét
Kecsketej hatása a bőrre:
- hidratálja a bőrt
- természetes AHA sav forrás: kíméletesen hámlasztja a bőr felső rétegét, és segíti a friss bőr képződését
- gyulladás csökkentő
- antibakteriális
- magas az A-vitamin tartalma: sérült bőr gyógyulását segíti
- enyhítheti az ekcéma tüneteit
Holt tengeri iszap hatása a bőrre:
- mélyen tisztítja a bőrt
- leállítja a túlzott faggyútermelést
- gyorsítja a sebgyógyulást
- feszesíti, táplálja, hidratálja a bőrt
- lassítja a bőr öregedési folyamatait